Aleksandra Rojek spisała się rewelacyjnie w turnieju w Ściegnach

Paweł Gołębiowski
MKS Szczawno Zdrój
Aleksandra Rojek, młoda tenisistka MKS-u Szczawno-Zdrój spisała się rewelacyjnie w turnieju w Ściegnach. Wygrała ten Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny serii 1 w kategorii kadet. Po drodze pokonała kilka, bardzo silnych rywalek

Aleksandra Rojek, młoda tenisistka MKS-u Szczawno-Zdrój spisała się rewelacyjnie w turnieju w Ściegnach. Był to Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seria 1 w kategorii kadet. Na obiekcie Family Tennis w Ściegnach wystartowała krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej.
Klub ze Szczawna-Zdroju reprezentowali: Aleksandra Rojek i Jakub Witka. Kuba niestety odpadł już w pierwszej rundzie. Ola dała natomiast prawdziwy popis. W walce o półfinał wygrała pewnie 6:3, 6:3 z Pauliną Oczko w KKT Wrocław i w pojedynku o miejsce w finale musiała zmierzyć się z Karolina Szmit, która od nowego roku będzie numerem 1 w Polsce, a w Europie jest obecnie klasyfikowana na 20 pozycji. Ola pierwszego seta przegrała z nią 0:6. W kolejnych zmobilizowała się i ograła faworytkę 6:4, 6:4. W meczu finałowym Rojek rozprawiła się już gładko 6:2, 6:1 z Joanną Skrzypczyńską (nr 12 w Polsce).
Tenisistka ze Szczawna-Zdroju triumfowała w Ściegnach także w grze deblowej. W parze z Karoliną Szmit pokonała w finale 6:2, 6:2 debel Kostek/Zajda.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani