Górnik PWSZ zremisował z Karkonoszami

PG
Trzy bramki nie wystarczyły, żeby pokonać czwartoligowca

Przygotowujący się do rundy rewanżowej sezonu, piłkarze drugoligowego Górnika PWSZ Wałbrzych rozegrali drugi mecz sparingowy. Tym razem wałbrzyszanie przebywający na obozie treningowym, zremisowali w Zgorzelcu 3:3 z Karkonoszami Jelenia Góra. Remis z zespołem z IV ligi nie jest najlepszym wynikiem, ale jak twierdzi trener Górnika PWSZ, Robert Bubnowicz – Zawodnicy ciężko trenują i to wpłynęło na ich postawę.
Wałbrzyszanie jednak przeważali od początku spotkania. W 15 minucie objęli prowadzenie po golu z rzutu wolnego, Grzegorza Michalaka. Już jednak w 19 minucie wyrównał Wojciech Bijan, a w 32 minucie Łukasz Kowalski wyprowadził IV-ligowca na prowadzenie. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem, bo w 32 minucie, faulowany w polu karnym Marcin Kowalski wykorzystał jedenastkę. Kilka minut po zmianie stron podanie od Orłowskiego wykorzystał natomiast Daniel Zinke i Górnik PWSZ prowadził 3:2. Ostatnie trafienie zaliczyli jednak w tym meczu piłkarze Karkonoszy. W 68 minucie, po rzucie rożnym do bramki wałbrzyszan piłkę wpakował Bartosz Gęca.