Górnik Wałbrzych przegrał aż 1:4 ostatni mecz w tym roku

Paweł Gołębiowski; Fot. Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych przegrał rozegrany awansem pierwszy mecz rundy wiosennej. Wałbrzyszanie ulegli u siebie 1:4 Błękitnym Stargard Szczeciński. Pomimo porażki utrzymali jednak pozycję wicelidera tabeli II ligi.

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych słabo zakończyli tegoroczne rozgrywki. Zespół, który po rundzie jesiennej był wiceliderem tabeli w rozegranym awansem meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej uległ u siebie aż 1:4 Błękitnym Stargard Szczeciński. – Była to nasza druga porażka z Błękitnymi w tym sezonie. Zaczęliśmy rozgrywki od przegranej u nich 0:2, a jednak rundę zakończyliśmy wspaniale. Oby pomimo tej porażki, sezon cały zakończył się równie dobrze - mówił po meczu Maciej Jaworski, trener Górnika. Jego podopieczni stracili dwie, pierwsze bramki w 23. i 25. minucie. Ich strzelcami byli Michał Magnuski i Robert Gajda. Do przerwy był jednak wynik 1:2, go kontaktowe trafienie w 36. minucie zaliczył Dariusz Michalak. Niestety po zmianie stron goście strzelili słabo dysponowanemu Górnikowi jeszcze dwa gole. W 60. minucie Ariel Wawszczyk, a w 65. minucie ponownie Magnuski.

Górnik Wałbrzych – Błękitni Stargard Szczeciński 1:4 (1:2)

Górnik: Jaroszewski, Sawicki, Orzech (72 Migalski), Wojtarowicz, Krzymiński (33 Bartkowiak), Wepa, Chajewski (33 D. Michalak), Zinke, G. Michalak, Szuba, Folc.