Górnik wygrał w Toruniu 2:1

PG
Bramki strzelili Maciejak i Grzegorz Michalak

Piłkarze drugoligowego Górnika PWSZ Wałbrzych wygrali 2:1 wyjazdowy mecz z Elaną Toruń. Zespół trenera, Roberta Bubnowicza zainkasował komplet punktów, pomimo że wystąpił w mocno osłabionym składzie. W powodu kontuzji lub kartek nie mogli w Toruniu zagraćuMateusz Sawicki, Michał Zawadzki, Jan Bartoš, Marek Wojtarowicz i Marcin Morawski. Ucierpiała na tym zwłaszcza linia obrony wałbrzyszan. Trener, Bubnowicz tak jednak ustawił zespół, że nie dało się to we znaki. Co prawda gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie po strzale Mateusza Bołądzia, ale po dwóch minutach na 1:1 wyrównał Roman Maciejak. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron znakomitym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Michalak i odbita jeszcze od poprzeczki piłka trafiła do bramki. Wałbrzyszanie nie dali już sobie odebrać prowadzenia.

Elana Toruń – Górnik PWSZ Wałbrzych 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Bołądź (7), 1:1 Roman Maciejak (9), 1:2 Grzegorz Michalak (54)
Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Wepa, Łaski, Orzech (80 Radziemski), Zinke (90 Chajewski), Fojna, G. Michalak, Rytko, Maciejak (77 Moszyk), Orłowski.