Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko zaczęli II-ligowy sezon porażką w Gliwicach

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko zaczęli II-ligowy sezon od wyjazdowej porażki 70:75 z GTK Gliwice. Nieznaczna przegrana nie jest jednak złym wynikiem. Zespół z Gliwic jest bowiem jednym z głównych kandydatów do awansu, a koszykarze Dorala Nysa długo dotrzymywali mu kroku.

Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko zaczęli II-ligowy sezon od wyjazdowej porażki 70:75 z GTK Gliwice. Nieznaczna przegrana nie jest jednak złym wynikiem. Zespół z Gliwic jest bowiem jednym z głównych kandydatów do awansu, a koszykarze Dorala Nysa długo dotrzymywali mu kroku. Podopieczni trenera, Marcina Radomskiego pierwsza kwartę przegrali minimalnie 16:17, a w drugiej byli lepsi i na długa przerwę schodzili prowadząc 37:30. Po zmianie stron koszykarze z Gliwic zaczęli agresywnie bronić i powoli odrabiali straty. Na dodatek za pięć fauli musiał opuścić boisko dobrze spisujący się w walce pod koszami Jarosław Bartkowiak. W efekcie gra koszykarzy Dorala Nysy trochę „posypała się”, ale goście walczyli ambitnie do końca i przy odrobinie szczęścia mogli nawet sprawić niespodziankę.

GTK GLIWICE - DORAL NYSA KŁODZKO 75:70 (17-16 13-21 25-11 20-22)
Doral Nysa: Weiss 15 (1), Lepczyński 15 (2), Bartkowiak 11, Wojciechowski 9 (1), Kowalski 6, Radwański 4, Cieśla 3 (1), Gadomski 2, Lipiński 2, Ratajczak 2, Barycza 1.