Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park przegrali 72:76 sparing ze Spartakusem Jelenia Góra

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych przegrali we własnej hali 72:76 towarzyski mecz ze Spartakusem Jelenia Góra. Zespoły zmierzyły się wykorzystując długą przerwę w rozgrywkach. Spartakus to rywal wałbrzyszan w grupie III ligi

Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych przegrali we własnej hali 72:76 towarzyski mecz ze Spartakusem Jelenia Góra. Spartakus to rywal wałbrzyszan w rozgrywkach III ligi. Górnik jest w nich liderem, a zespół z Jeleniej Góry zajmuje drugą pozycję.
Drużyny spotkały się ostatnio 18 stycznia i wałbrzyszanie przegrali na wyjeździe 65:71. Była to pierwsza porażka Górnika Trans.eu Invest-Park w bieżącym sezonie. Okazuje się, że Spartakus jest dla wałbrzyszan silnym przeciwnikiem i ograł ich także w meczu towarzyskim. Nie pomógł fakt, że na parkiecie pojawił się Piotr Niedźwiedzki, wychowanek Górnika, który jest wicemistrzem świata U-17 i ma za sobą występy w ekstraklasie. Środkowy o wzroście 210 centymetrów rok temu przerwał karierę z powodu kłopotów ze zdrowiem i chce wrócić do koszykówki w rodzinnym Wałbrzychu.
Sparing rozegrano, bo III liga koszykarzy ma teraz długą przerwę w rozgrywkach. Wałbrzyszanie następny mecz rozegrają dopiero 8 marca, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z zespołem SMK Lubin.

Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych - Spartakus Jelenia Góra 72:76 (20:23, 22:14, 7:11, 23:28)

Górnik: Glapiński 16(3), Józefowicz 16(3), Krzymiński 13(2), Iwański 11, Ratajczak 6, Borzemski 5, Stochmiałek 2, Olszewski 2, Niedźwiedzki 1, Maryniak 0, Karwik 0