Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych wygrali kolejny mecz - Glapiński ojcem zwycięstwa

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze III-ligowego Górnika Trans.eu Invest-Park wygrali na wyjeździe 73:69 z Polkątami Maximusem Kątami Wrocławskimi. Było to trzecie zwycięstwo wałbrzyszan w trzecim meczu sezonu.

Koszykarze III-ligowego Górnika Trans.eu Invest-Park wygrali na wyjeździe 73:69 z Polkątami Maximusem Kątami Wrocławskimi. Było to trzecie zwycięstwo wałbrzyszan w trzecim meczu sezonu. Drużyna trenera, Arkadiusza Chlebdy zaczęła spotkanie bardzo dobrze, nieźle broniła, skutecznie atakowała i po dwóch kwartach prowadziła 41:32. W trzeciej kwarcie coś się jednak „zacięło” i gospodarze zaczęli odrabiać straty. W efekcie po 30 minutach był remis 54:54. W ostatniej kwarcie okazało się ile dla Górnika Trans.eu Invest-Park znaczy Rafał Glapiński. Wałbrzyszanie odzyskali prowadzenie, głównie dzięki Glapińskiemu, który nie tylko kierował grą zespołu, ale i sam zdobywał punkty.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych 69:73 (17:20, 15:21, 22:13, 15:19)

Górnik Trans.eu Invest-Park: Glapiński 18, Stochmiałek 11, Iwański 11, Myślak 10, Józefowicz 8, Karwik 5, Narnicki 4, Maryniak 3, Borzemski 3.