Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park wygrali wysoko ostatni mecz fazy grupowej

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park nie zawiedli kibiców i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinałowego turnieju barażowego o II ligę. W ostatnim meczu fazy grupowej rozbili w hali Aqua-Zdroju 93:64 byłego II-ligowca, WSTK Wschowa

Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park nie zawiedli kibiców i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinałowego turnieju barażowego o II ligę. Podopieczni trenera, Arkadiusza Chlebdy przeszli przez rozgrywki grupowe „jak burza”, mając ostatecznie na koncie 13 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. W ostatnim meczu fazy grupowej Górnik Trans.eu Invest-Park rozbił w hali Aqua-Zdroju 93:64 byłego II-ligowca, WSTK Wschowa. W tym pojedynku pierwszy raz przed wałbrzyska publicznością zaprezentował się Piotr Niedźwiedzki. Środkowy powracający do gry po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi, pomimo że nie grał cały czas, zdobył 30 punktów. Wałbrzyszanie po pierwszej kwarcie prowadzili już 23:9. Później trochę się rozluźnili, a do tego trener Chlebda dał pograć rezerwowym. W efekcie po trzech kwartach było tylko 58:50 dla Górnika. Ostatni odsłona była jednak znowu popisem gospodarzy.

Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – WSTK Wschowa 93:64 (23:9, 8:16, 27:25, 35:14)
Górnik: Niedźwiedzki 30, Krzymiński 14, Józefowicz 14, Myślak 10, Stochmiałek 8, Glapiński 7, Ratajczak 4, Narnicki 2, Maryniak 2, Iwański 2, Karwik 0, Olszewski 0.