Mistrz świata triumfował w Szczawnie-Zdroju

PG
Dariusz Gdesz
Czech, Tomas Slavik wygrał 4XFestina Night Race o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju, drugą rundę tegorocznego Puchareu Europy.

Mistrz świata, Tomas Slavik wygrał zawody 4X Festina Night Race o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju. Czech, który do tej pory nie mógł zwyciężyć na torze na Słonecznej Polanie, tym razem nie pozostawił rywalom złudzeń. W silnie obsadzonej imprezie, będącej drugą rundą tegorocznego Pucharu Europy i jednocześnie pierwszą edycją Pucharu Polski 2011, w każdym biegu obejmował prowadzenie tuż po starcie i nie oddawał go aż do mety. A warto podkreślić, że rywali miał znakomitych, bo do uzdrowiska przyjechało wiele gwiazd światowego four crossu. W finale Slavik, wyprzedził swojego rodaka, Michaela Mechure, Holendra, Joosta Wichamana i starszego z braci Michurów – Lukasa. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć też między innymi fakt, że już w pierwszym biegu został wyeliminowany Cedric Garcia, supergwiazda, legenda kolarstwa grawitacyjnego. Co prawda 33 – letni Francuz tłumaczył, że od ponad roku nie startował w zawodach four crossowych, a do Szczawna przyjechał, bo słyszał, że jest tu wspaniały tor i chciał się tu pościgać. – Rzeczywiście tor jest piękny. Jestem pod wrażeniem – mówił. W walce o drugie miejsce, w pierwszym starcie wyprzedził go jednak o „błysk szprychy” Szwajcar, Adrian Weiss. Z tak silnymi rywalami nie mogli poradzić sobie polscy kolarze. Najwyższe miejsce – 18, zajął Remek Oleszkiewicz z Team'u Dartomoor. Najlepszy z KKG MTB wieża Anna Szczawno-Zdrój, czyli gospodarza imprezy był aktualny mistrz Polski, Piotr Paradowski, ktory uplasował się na 26 pozycji.