Piłka nożna: Pucharowa wygrana Polonii Świdnica

PG
Dariusz Gdesz
Trzecioligowiec wyeliminował z Pucharu Polski występujący w okręgówce Grom Witków.

Piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica wyeliminowali z rozgrywek Pucharu Polski występujący w klasie okręgowej Grom Witków. Spotkanie II rundy PP na szczeblu okręgu, rozgrywane w Witkowie było jednak niezwykle zacięte, a świdniczanie zwyciężyli zaledwie 1:0. Grom, który w poprzedniej rundzie wyeliminował lidera IV ligi – Bielawiankę Bielawa okazał się bowiem wymagającym przeciwnikiem, mającym przy tym w bramce dobrze dysponowanego Bartosza Iwaniczuka. Już w pierwszej minucie spotkania groźny strzał na bramkę Polonii oddał Przemysław Kloc.  Później jednak na blisko pół godziny inicjatywę przejęli goście, którzy mieli w tym czasie miażdżącą przewagę. Bliscy pokonania Iwaniczuka byli kolejno: Grzegorz Borowy, Kamil Śmiałowski, Norbert Pierzga, Mateusz Szczur i Dawid Hajłasz. Grom odpowiedział dopiero w 26. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego, ale na posterunku był Igor Pierzga. Później gra toczyła się głównie w środku boiska i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron do znowu do zdecydowanych ataków ruszyła Polonia. Aż do 80. minuty nie mogła jednak pokonać bramkarza gospodarzy. Wtedy po strzale Marcina Bodnara piłkę przed siebie wybił Iwaniczuk, a nadbiegający Hajłasz umieścił ją w siatce. Piłkarze Gromu przegrywając 0:1 rzucili się jeszcze do odrabiania strat. Oddali kilka bardzo groźnych strzałów, ale za każdym razem udanie interweniował Pierzga i spotkanie zakończyło się zwycięstwem trzecioligowca.

Grom Witków - Polonia Świdnica 0:1 (0:0)
Bramka: 80 min Hajłasz
Żółte kartki: Solarz - Turzański
Grom Witków: Iwaniczuk, Dębowski, Solarz, Kujawa A. (46 Ludwik), Cegielski M., Cegielski £., Kloc A., Rutkowski (46 Morawski), Prymula, Liszka, Kloc P.
Polonia Świdnica: Pierzga, Maziarz, Smoczyk, Szczur, Bodnar, Borowy, Szuba (77 Turzański), Pierzga (63 Marszałek), Goździejewski, Hajłasz (87 Salamon), Śmiałowski (85 Miętkiewicz)