Piłkarze Górnika Wałbrzych mają za sobą kolejny sparing - tym razem ulegli Warcie 0:2

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 0:2 mecz sparingowy z Wartą Poznań. Zespoły, które na co dzień rywalizują ze sobą w II lidze, tym razem zmierzyły się przy okazji pobytu Warty na obozie treningowym w wałbrzyskim Aqua Zdroju.

Górnik wykorzystał okazję do zmierzenia się z silnym rywalem, chociaż nie mógł wystąpić w najsilniejszym składzie. Kontuzje wyeliminowały z gry: Dominika Radziemskiego, Wojciecha Szubę, Jana Rytko i Jana Bartoša. Na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski z zespołem AZS PWSZ Wałbrzych pojechali: Dariusz Michalak, Adrian Moszyk i Mateusz Sawicki. Do tego Sławomir Orzech przebywa na testach w I-ligowej Puszczy Niepołomice. Mecz Górnika z Wartą był jednak zacięty i wyrównany. Poznaniacy objęli jednak prowadzenie bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Strzelcem gola był Grzegorz Rasiak. Później swoje szanse mieli też gospodarze. Najlepszej nie wykorzystał Czech, Daniel Zinke, który po podaniu od swojego rodaka, Jozefa Krolopa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty. W drugiej połowie meczu gra jednak „siadła” i zwłaszcza Górnik nie mógł stworzyć sytuacji zagrażających bramce gości. Ci ustalili wynik spotkania po pięknym strzale z rzutu wolnego Michała Ciarkowskiego w 87. minucie.

Górnik Wałbrzych – Warta Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Rasiak (5), 0:2 Michał Ciarkowski (87)

Górnik: Jaroszewski, Folc, Wojtarowicz, Surmaj, Oświęcimka, G. Michalak, Wepa, Krolop, Bartkowiak, Śmiałowski, Zinke oraz Gawlik, Migalski, Chajewski, Misiak.