Polonia Świdnica przegrała u siebie mecz sparingowy z AKS-em Strzegom

Paweł Gołębiowski
Polonia Świdnica nie sprostała w meczu sparingowym IV-ligowcowi ze Strzegomia. Poloniści do przerwy przegrywali 0:2

Przygotowująca się do sezonu III-ligowa Polonia Świdnica przegrała na własnym boisku1:3 mecz sparingowy z AKS-em Strzegom. To spora niespodzianka, bo AKS jest przecież IV-ligowcem. Jednak zespół trenera Jarosława Krzyżanowskiego zaczął spotkanie bardzo odważnie i w 3. minucie prowadził w Świdnicy 1:0 po golu strzelonym przez Borkowskiego. Polonia, z którą nadal trenuje Marcin Morawski, doświadczony pomocnik, w ubiegłym sezonie grający w Górniku Wałbrzych, starała się odrobić stratę. Nic jednak z tego nie wychodziło, a w 33. min. Traczykowski ładnym, mocnym strzałem z kilkunastu metrów podwyższył prowadzenie AKS-u na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zamianie stron Klimczak strzelił kontaktową bramkę dla Polonii, jednak w 80. min Traczykowski ustalił wynik meczu.