Polonia wygrała z Mirskiem

PG
Kolejny sparing świdniczan w środę

Piłkarze trzecioligowej Polonii Świdnica wygrali 2:0 z Włókniarzem Mirsk swój pierwszy sparing w czasie przygotowań do sezonu 2012/2013. Zespół z Mirska należy do czołówki jeleniogórskiej klasy okręgowej. W pierwszej połowie pojedynek w Świdnicy stał na słabym poziomie i był wyrównany. W efekcie do przerwy zespoły remisowały 0:0. Po zmianie stron gospodarze osiągnęli jednak wyraźną przewagę. W 49. minucie po strzale Deca, gości od utraty bramki uratowała jeszcze poprzeczka. Po kolejnych ośmiu minutach gola dla Polonii zdobył testowany w zespole ze Świdnicy, Patryk Pasek (ostatnio GKS Mirków). Gospodarze dominowali coraz wyraźniej. W 65. min. trener, Przemysław Malczyk zdecydował się przesunąć jednego z czterech obrońców do pomocy. Po tym posunięciu świdniczanie przycisnęli jeszcze bardziej. Wreszcie w końcówce meczu bramkarza Włókniarza pokonał Gracjan Klimczak, ustalając wynik spotkania. Następny mecz kontrolny Polonia Świdnica rozegra także u siebie, w środę, 18 lipca, a przeciwnikiem ekipy trenera Malczyka będzie Polonia Środa Śląska. W sobotę, 21 lipca do Świdnicy przyjedzie natomiast Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie.