Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali gładko derbowy mecz z Bielawianką Bester

Paweł Gołębiowski
Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali u siebie 3:0 mecz derbowy z Bielawianką Bester Bielawa. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka, którzy przegrali poprzednie, ligowe spotkanie (0:3 na wyjeździe z Gwardią Wrocław) i ostatnio 1:3 mecz Pucharu Polski ze Stalą Nysa, walczyli z Bielawianką nie tylko o dominacje w regionie, ale nie mogli także pozwolić sobie na trzecią porażkę z rzędu.

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali u siebie 3:0 mecz derbowy z Bielawianką Bester Bielawa. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka, którzy przegrali poprzednie, ligowe spotkanie (0:3 na wyjeździe z Gwardią Wrocław) i ostatnio 1:3 mecz Pucharu Polski ze Stalą Nysa, walczyli z Bielawianką nie tylko o dominacje w regionie, ale nie mogli także pozwolić sobie na trzecią porażkę z rzędu. Ta koncentracja wałbrzyszan na pewno nie była korzystna dla gości z Bielawy. Victoria PWSZ w pierwszym secie„uderzyła” od samego początku i szybko objęła prowadzenie 14:5. Później gospodarze kontrolowali już przebieg gry i spokojnie wygrali seta 25:16. Drugi set był już bardziej wyrównany, ale zespół Krzysztofa Janczaka zwyciężył w nim 25:20. W trzeciej i zarazem ostatniej partii doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Grający z Bielawiance Bester, Fabian Kurzawiński, były zawodnik Victorii PWSZ doznał poważnej kontuzji kolana. Kurzawiński po zdobyciu punktu wyrównującego stan na 4:4 upadł na parkiet i zwijał się z bólu. Spotkanie zostało przerwane i wznowiono je dopiero po kilkunastu minutach, kiedy siatkarz został zabrany przez pogotowie do szpitala. W tym secie goście prowadzili do stanu 11:12, ale później wałbrzyszanie zdobyli kilka punktów z rzędu i właściwie było już po meczu.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – Bielawianka Bester Bielawa 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)
Victoria PWSZ: Kozłowski, Karpiewski, Paszek, Kaczmarek, Olszewski, Olczyk, Kukla oraz Tomiałowicz, Walendzik.