Winiarski, kolarz KKW Jama Wałbrzych został mistrzem Polski w cross country

Paweł Gołębiowski
UM Wałbrzych
Znakomicie w rozgrywanych w Żerkowie w Wielkopolsce Mistrzostwach Polski MTB spisał się Łukasz Winiarski, młody kolarz KKW Jama Wałbrzych. Zdobył on tytuł mistrzowski zwyciężając w wyścigu cross country juniorów.

Winiarski przyjechał na metę z ponad minutową przewagą nad drugim zawodnikiem – Patrykiem Adamkiewiczem z Sante BSA – Tour (1,08 min. straty). Brązowy medal zdobył Piotr Konwa z 4F Racing Team (1,47 min. straty. Nieźle w tym wyścigu pojechali także inni zawodnicy KKW Jama Wałbrzych. Czwarty na mecie zameldował się Łukasz Szymczuk (4 min. straty). Szymczak przez długi czas był na trzeciej pozycji. Ostatecznie jednak stracił do Piotra Konwy dwie minutu. Na 13 miejscu zakończył wyścig Krzysztof Bujalski (10,33 min. straty do zwycięzcy).
Wałbrzyszanie bardzo dobrze zaprezentowali się też w Żarkowie w wyścigu sztafet. Drużyna KKW Jama Wałbrzych z bardzo młodymi zawodnikami w składzie zajęła świetne, czwarte miejsce. W wałbrzyskiej sztafecie jechali: Łukasz Winiarski, Krzysztof Bujalski, Patrycja Piotrowska i Filip Helta. Mistrzami Polski zostali kolarze Sante BSA Tour jadący w składzie:Piotr Kurczab, Patryk Adamkiewicz, Aleksandra Podgórka i Bartosz Banach.