Ząbkowice Śląskie: Mistrzostwa w armwrestlingu

PG
Dariusz Gdesz
Organizatorem zawodów dla szkół ponadgimnazjalnych był UKS Black Skorpion Przyłęk.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śląskich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Armwrestlingu. Zawody zorganizował UKS Black Skorpion Przyłęk. Niestety z powodu spowodowanych zimą, trudnych warunków drogowych na mistrzostwa dojechali jeszcze tylko zawodnicy z ZSP w Ziębicach. Rywalizowano w kategoriach: do 65 kg, do 75 kg, +75 kg, Open mężczyzn oraz Open kobiet. W kat. do 65 kg triumfował wielokrotny medalista Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich Grzegorz Kizik z Brzeźnicy (ZSP 2), który pokonał w finale Mateusza Gołdyna z Przedborowej. Trzecie miejsce zajął reprezentant ZSP Ziębice, Mateusz Dudek. W kategorii do 75 kg zwyciężył złoty medalista Mistrzostw Polski w Żarach Mateusz Rożniatowski z Przyłęku (ZSP 2). W finale pokonał kolegę klubowego Andrzeja Stecyka. Trzecie miejsce przypadło Jackowi Kapuście z Brzeźnicy (także z ZSP 2). Najcięższą kategorię zdominował aktualny dwukrotny złoty medalista Pucharu Polski Wojciech Szpringiel. Drugie miejsce wywalczył Igor Malinowski, wyprzedzając Bartosza Kowalczyka (wszyscy ZSP 2). W kategorii Open Kobiet złoto wywalczyła Magdalena Łowczykowska, srebro Natalia Cisowska, a brąz Alicja Szpringiel.
W kat. Open Mężczyzn zwyciężył Wojciech Szpringiel, który pokonał w finale Mateusza Rożniatowskiego. Trzeci był Igor Malinowski.