Ząbkowice Śląskie: Strażacy rywalizowali w Wieliczce

PG
Tomasz Hołod
Reprezentacja KP PSP Ząbkowice Śląski startowała w II Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wzięli udział w rozgrywanym w kopalni soli w Wieliczce, II Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników. W zawodach wystartowało 81 zespołów, między innymi z: Gdyni, Malborka, Warszawy, Torunia, Suwałk, Katowic, a także jedna drużyna z Niemiec i dwie żeńskie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Grabowa i Józefowa. Ekipy miały do pokonania 110 metrów, które prowadzą z drugiego poziomu wielickiej kopalni na powierzchnię. Zawodnicy 650 schodów pokonywali w 3 osobowych zespołach w pełnym umundurowaniu, w ubraniu ochronnym, specjalnych butach, hełmie i aparacie ucieczkowym - wszystko ważyło ponad 30 kilogramów. Zwyciężyła drużyna  ze Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa z czasem, 4 minuty i 42 sekundy. Drugie miejsce zajął zespół z KP PSP w Chrzanowie (5 min i 3 sekundy), a trzecia była Komenda Miejska PSP z Wrocławia (5 min 6 sek). Reprezentacja KP PSP Ząbkowice Ślaskie, w składzie: mł.asp. Adrian Kurek, st.str. Dawid Pajor, st.str. Mirosław Gomółka, str. Łukasz Chmiel,uzyskała czas 7.12, 01 co w klasyfikacji OPEN dało jej 68 miejsce. W klasyfikacji OSP zwyciężyła drużyna z OSP Grabów. Drugie miejsce zajęła OSP Brzeszcze, a trzecie OSP z Niepołomic.