Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych pokonali drużynę z Kątów Wrocławskich

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych pokonali w hali Aqua Zdroju 74:68 drużynę Polkątów Maximusa Kątów Wrocławskich. Goście okazali się wymagającym przeciwnikiem i wałbrzyszanie musieli włożyć w ten mecz sporo wysiłku.

Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych pokonali w hali Aqua Zdroju 74:68 drużynę Polkątów Maximusa Kątów Wrocławskich. Goście okazali się wymagającym przeciwnikiem i wałbrzyszanie musieli włożyć w ten mecz sporo wysiłku. Zwycięstwo to dużej mierze zasługa dwójki doświadczonych zawodników: Rafała Glapińskiego i Bartłomieja Józefowicza. Po pierwszej połowie zespół z Kątów Wrocławskich prowadził bowiem 35:34 i wydawało się, że Górnik nie może znaleźć recepty na uzyskanie wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem. Jednak po zmianie stron boiska Bartłomiej Józefowicz w krótkim czasie trafił trzy razy z rzędu za trzy punkty i gospodarze zaczęli dominować. W ostatniej kwarcie Józefowicz usiadł na ławce rezerwowych, ale prawdziwy koncert zaczął dawać wtedy Glapiński. Świetnie rozgrywał, sam trafiał do kosza i dziesiąte w sezonie zwycięstwo wałbrzyszan stało się faktem. Górnik jest liderem tabeli, mając na koncie same zwycięstwa.

Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 74:68 (14:12, 20:23, 20:12, 20:21).

Górnik Trans.eu Invest-Park: Glapiński 26, Józefowicz 14, Iwański 9, Maryniak 6, Borzemski 6, Stochmiałek 5, Narnicki 5, Olszewski 2, Karwik 1, Fedoruk 0.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?